UEFA ELITE YOUTH A

uefa logo

Czym jest licencja UEFA ELITE YOUTH

Licencja UEFA ELITE YOUTH to najwyższe uprawnienia trenerskie w Europie, ukierunkowane na szkoleniowców pracujących z młodzieżą ze szczególnym uwzględnieniem akademii.

Kurs UEFA ELITE YOUTH organizuje Polski Związek Piłki Nożnej przy Szkole Trenerów PZPN.
Celem kursów jest przygotowanie trenerów do pracy z młodymi zawodnikami i zawodniczkami. Największy nacisk kładzie się na kreatywność szkoleniowców i stały progres szkolenia.
Program kursu skonstruowany jest tak, aby trener pracujący z młodzieżą nie korzystał z gotowych schematów, ale wykorzystywał w jak największym stopniu swoją kreatywność oraz zdobywał praktykę, pozwalającą na selekcjonowanie i kształtowanie utalentowanych zawodników. Szkolenie polega zatem na nauce przez praktykę, dlatego trenerzy swoją wiedzę i umiejętności nabywają trójtorowo w trzech etapach (łączenie 160 godzin):

  • I etap Szkoła Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej (4 czterodniowe sesje w Szkole Trenerów)
  • II etap akademie i kluby w Polsce (3 trzydniowe wyjazdowe sesje w klubach i akademiach)
  • III etap akademie i kluby za granicą

Zajęcia na wysokim poziomie plus niezbędne doświadczenia i obserwacje z pobytu w najlepszych akademiach, pozwalają szkolić trenerów piłki nożnej młodzieżowej zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym.

Każdy trener kursu UEFA ELITE YOUTH kończy się egzaminem, na który składa się cześć teoretyczna, a więc obrona pracy dyplomowej oraz praktyczna – prowadzenie treningu.
Licencja ważna jest 3 lata.

Obecnie w Polsce uprawnieniami UEFA ELITE YOUTH A może się pochwalić 252 trenerów.

Licencja uprawnia do pracy:

EkstraklasaI LigaII LigaIII LigaVI LigaOkręgówkaA KlasaB KlasaC KlasaCLJ U 18CLJ U 17CLJ U 15A1A2B1B2C1C2D1D2E1E2F1F2G1G2Liga Makroregionalna U 19

UEFA ELITE YOUTH cena i wymagania

Szkolenie ELITE YOUTH to koszt 4000 zł.

Kryteria przyjęcia na kurs:

Z zastrzeżeniem postanowień ogólnych kandydatem na kurs trenerów UEFA Elite Youth A może być osoba, która spełnia następujące kryteria:

  • posiada ważną licencję trenera UEFA A,
  • ukończyła kurs i posiada dyplom UEFA A minimum 1 (jeden) rok przed rozpoczęciem

kursu UEFA Elite Youth A,

  • pozytywnie zaliczyła egzamin wstępny składający się z części praktycznej i teoretycznej.